Biostimulační laser

Biostimulační laserVlastnosti:

 • biostimulační a myorelaxační účinky

 • regenerace a omlazení pleti

 • zvýšení metabolismu

 • hojení zánětlivých ložisek (akné, ekzém, opar)

 • podporuje růst nových vlasů (alopecie, hormonální změny)


Biostimulační tzv. soft laser využíváme pro jeho protizánětlivé a antiedematózní účinky, pro vliv na útlum bolesti, zlepšení metabolismu a hojení ošetřovaných partií.

Nejčastějšími indikacemi je hojení a korekce jizev, podpora léčby chronických ran, léčba zánětlivých projevů akné atp.

Základní biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky laseru lze bez nežádoucích vedlejších účinků využít k velmi široké škále samostatných kosmetických ošetření. Jedinečné účinky této zcela nebolestivé terapie můžeme nazvat doslova jako elixír. Světelnou energii ve formě fotonů lze nazvat " vitamínovou bombou " pro unavené buňky.

Biostimulační laser Maestro (670 nm/15mW) má terapeutický účinek vhodný k hojení a regeneraci tkání. Hojivé účinky biostimulačního laseru jsou v estetické dermatologii široce využívány. Monochromatické a koherentní světlo laseru zvyšuje metabolizmus tkáně, podporuje novostavbu cév a průtok krve. Snižuje se svalové napětí, které je jednou z příčin tvorby vrásek. Regenerace buněk se projevuje celkovým omlazením pleti.

Laserové hydratační, regenerační a čistící pleťové masky jsou speciální gely s obsahem účinných látek, které v kombinaci s biostimulačním laserem mnohonásobně zesílí svůj účinek.

Laser je světlo se specifickými vlastnostmi. Světlo má, jak známo, pro živé buňky zcela zásadní a nezastupitelný význam. Tento jev je nejmarkantnější u rostlin, které asimilují světlo ke svému růstu, ale podobná závislost existuje i u živočišných organismů. Nedostatek světla způsobuje poruchy růstu a projevuje se i psychickými poruchami, depresemi nebo takzvanou chorobou sezónního nedostatku světla (Seasonal light deficiency).

Biostimulační laser

Laserová energie je ve tkáni absorbována prostřednictvím cytochromatických buněk. V mitochondriálním aparátu jednotlivých buněk se přeměňuje světelná energie na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení. Tyto děje pak aktivují ve tkáni makrofágy, odpovědné za pohlcování škodlivin a hojivé procesy, zvyšují aktivitu fibroblastů - vazivových buněk podporujících syntézu kolagenu ve tkáni, a vyvolávají zvýšené vyplavování specifických enzymů. Kromě stimulace růstu a hojení se ještě v medicíně využívají jiné vlastnosti laserového paprsku, jako například schopnost snižování bolestivosti působením na nervová zakončení, protizánětlivý efekt nebo stimulace fyziologických spoušťových bodů.

Biostimulační laser se využívá ke komplexní léčbě akné. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení zánětlivých ložisek. Opakované působení zvyšuje regeneraci kůže a v neposlední řadě má příznivý efekt při prevenci jizev. Léčba akné biostimulačním laserem je velmi úspěšná, bezbolestná a po zákroku nevyžaduje žádná omezení. Pleť ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích.

 

Biostimulační laserMOŽNOSTI VYUŽITÍ LASERU:

 • AKNÉ - je jeden z nejčastějších kosmetických problémů, který se v důsledku civilizačních vlivů stále častěji posouvá i do zralého věku. Laser účinně napomáhá hojení zánětlivých ložisek už po několika málo aplikací, pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle. Při preventivním ošetřování se pleť udržuje v klidové fázi.
 • VRÁSKY - ochablá pleť a vrásky jsou projevem ztráty elasticity podkoží, zde je více možností ošetření záleží na aktuálním stavu pokožky a stáří pleti, laser nedokáže mechanicky odstranit již vzniklé hluboké vrásky, ale výrazně stimuluje tvorbu nových buněk, prokysličuje, zlepšuje průtok krve a tím látkovou výměnu a odtok toxinů z pleti. Zlepšením kondice pleti přispěje k její větší pružnosti a elasticitě, projasnění a celkovému omlazujícímu účinku.
 • PORUCHY PIGMENTU - omezuje tvorbu melaninu, předchází tvorbě pih a pigmentových skvrn a zároveň pleť a stávající pigmentové skvrny zesvětluje. Poskytuje i mírnou ochranu před účinky UV-A a UV-B záření a je velmi vhodný právě na letní období.
 • BIOSTIMULACE PLETI - celkové zklidnění pokožky, zlepšení jejího vzhledu, vyhlazení, vypnutí a odstranění drobných defektů
 • KUPERÓZA - popraskané žilky - ve spojení s laserovým paprskem posiluje žilní stěnu, dochází k regeneraci pokožky a jejímu zodolnění tím dochází ke snížení "náporu" průtoku krve v žilním systému a mírnému zesvětlení žilek. Velmi vhodné jako prevence proti dalšímu šíření kuperózy podstoupením kúry ošetření.
 • ZKLIDNĚNÍ pokožky po mechanickém čištění - laser rychle regeneruje kůži s červenými skvrnami, drobnými otoky a podlitinami, otevřenými a rozšířenými póry.
 • HOJENÍ RAN A JIZEV - poúrazové a pooperační jizvy - jedna z nejúčinějších aplikací laseru, který má výrazný protizánětlivý a hojivý efekt na bolestivé projevy na kůži.
 • Další využití laseru - bolest hlavy - migréna, alergická dermatitida, ekzem, strie, regenerace vlasů, jizvy, jizvičky po akné, hematom, regeneraci podkoží, keloidní jizvy, po ošetření permanentu, biostimulace pleti, regenerace nehtů atp.